Co chci vlastně dělat?

Určitě se sami denně setkáváte s lidmi, kteří sice mají povolání, kde denně přichází do styku s desítkami ostatních jedinců, ale jejich přístup tomu neodpovídá. Jsou nabroušení, protivní a do okolí rozdávají negativní energii. Někteří z nich prostě jen ráno vstali z postele špatnou nohou. To se občas stává a člověk se z toho na druhý den vyspí. Velká většina z nich má ale jiný problém, bohužel dlouhodobějšího rázu. Nemají rádi svou práci.

Pod vlivem okolí a / nebo špatné znalosti sebe sama, případně také neznalosti možností trhu, nastoupili do studií a následně do práce v oboru, který je nezajímá, nenaplňuje. Alespoň ne natolik, aby byl jejich dennodenním zdrojem financí. Jsou utrápení, frustrovaní, negativističtí. A svému okolí to dávají řádně najevo.

Proč s tím něco nedělají? Řada lidí asketicky příjme fakt (což ale v podstatě není to správné označení), že práce není zábava. Myslí si, že v jejich věku už změna není možná. Myslí si, že na lepší nemají. Nebo jsou prostě jen pohodlní s tím něco dělat.

Tak. A teď zkuste sami sobě položit otázku, na základě které tento článek vznikl. Co chcete vlastně dělat?

Dokážete-li si na ni totiž odpovědět, pravděpodobně si tím ušetříte spoustu nervů s prací, která Vás nebaví, spoustu prázdných myšlenek na povolání, které Vás nenaplňuje.

Informační a poradenské středisko při úřadu práce

Už základní školy spolupracují s Informačním a poradenským střediskem pro volbu a změnu povolání při úřadu práce (více informací můžete najít na stránkách Ministerstva práce a sociálních věcí). Protože volba povolání a vůbec přípravy k výkonu práce je běh na opravdu dlouhou trať, začínají tuto otázku s dětmi řešit jejich vychovatelé v 7. třídě základní školy. Že tohle máte už dávno za sebou a zdaleka Vám není 12 let? Poradci ohledně výběru povolání jsou tady pro lidi každého věku, neváhejte se na ně proto obrátit.

Kariérní centra a poradci

Mimo tuto službu lze v každém městě najít řadu bezplatných i placených kariérních center, kde se Vás ujmou kariérní poradci a personalisté. Ti Vám s výběrem budoucího povolání, ale také se způsoby, jak se k vysněné práci dostat, pomohou.

Osobnostní testy a encyklopedie profesí

Jste-li si jisti, že si povolání zvládnete vybrat sami a potřebujete jen trochu inspirace, použijte internet. Najdete zde řadu testů, díky kterým si můžete otypovat svou osobnost. Anebo zkrátka jen pročesávejte encyklopedie profesí, kterých existují mraky, či například inzeráty na pracovních portálech. Následně si o nabízených pozicích zjistěte co nejvíce informací. Časem určitě narazíte na něco, co Vás zaujme, o čem si řeknete, že to je to pravé pro Vás.

Důležité ale je se neustále podrobovat sebeanalýze. Poznávejte se, zkoušejte nové věci, objevujte své vlohy – to je to hlavní, co Vás nakonec dovede k povolání, ve kterém budete opravdu spokojení.

Tak už víte, co vlastně chcete dělat? Teď už zbývá jen napsat skvělý životopis (anebo si ho nechte rychle vygenerovat zde), připravit se k pohovoru a získat práci, do které se budete těšit.

Neztrácejte čas a netvořte nic ručně!

Neztrácejte drahocený čas tvorbou strukturovaného životopisu ručně, ale využijte naší automatizované služby online
generátor profesionálních životopisů. Je to profesionální, rychlé, jednoduché a přehledné!

Vytvořit životopis

Díky životopisonline.cz jsem si vytvořila profesionální životopis během 10-ti minut.

Díky životopisonline.cz jsem si vytvořil krásný a moderní životopis, bez "mordování" ve Wordu.

Díky životopis vzor jsem se
profesionálně odprezentoval firmám a získal svou práci snů, stejně tak, jako 207.872jiných uživatelů!